Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIŚrodek biobójczy produkowany przez Azoty

Środek biobójczy produkowany przez Azoty

Środek biobójczy produkowany przez Azoty

Sytuacja epidemii koronawirusa sprawiła wręcz lawinowy wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące. W związku z tym puławskie Azoty wypuszczają właśnie na rynek środek biobójczy własnej produkcji.

Produkt ten nosi nazwę PULSEPT 5, jest przeznaczony do dezynfekcji skóry dłoni, charakteryzuje się działaniem wirusobójczym oraz bakteriobójczym. 4 kwietnia, prezes Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozwolenie w sprawie udostępniania go na rynku i stosowania przez okres nieprzekraczający 180 dni. Co ważne, używanie tego rodzaju środka zaleca WHO jako jeden ze sposobów zabezpieczenia przed koronawirusem.

Produkt zawiera 49 g substancji aktywnej w 1000 g roztworu, wykorzystane są w nim biobójcze właściwości nadtlenku wodoru. „Uznaliśmy, że skoro dysponujemy technologiami i możliwościami pozwalającymi produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji, to musimy zacząć je wytwarzać, bo to może pomóc w zwalczaniu epidemii. Jestem w tym względzie pełen uznania dla kreatywności naszych specjalistów” – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty. Wtóruje mu Anna Zarzycka-Rzepecka, prezes  Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY: „Cieszę się, że mogliśmy się włączyć biznesowo w walkę z koronawirusem. Możemy nie tylko zabezpieczyć we własny środek naszych pracowników, ale również wykorzystać wolną przestrzeń, jaka stworzyła się dla tego typu produktów na rynku”.

 Obecnie zdolność wytwórcza środka wynosi 15 tys. litrów na dobę, jednak już niebawem, dzięki nowej inwestycji, ma to być nawet 70 tys. litrów w ciągu doby.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.