Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIOtrzymują tablety do nauki [VIDEO]

Otrzymują tablety do nauki [VIDEO]

Otrzymują tablety do nauki [VIDEO]

W obecnym stanie epidemii zajęcia lekcyjne mogą być prowadzone jedynie zdalnie. Część uczniów z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu nie mogła w nich jednak uczestniczyć.

Dobre wiadomości w tej sprawie nadeszły z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, który 9 kwietnia przekazał Starostwu Puławskiemu niezbędny sprzęt. Dla uczniów z powiatu puławskiego przypadło 126 tabletów, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez szkoły. Priorytetowo potraktowani zostali ósmoklasiści oraz tegoroczni maturzyści, którzy otrzymują urządzenia w pierwszej kolejności. Urządzenia mają zapewniony 3-miesięczny dostęp do Internetu.

Danuta Smaga – Starosta Puławski

Do szkół prowadzonych przez miasto Puławy trafi 61 tabletów, natomiast placówki, nad którymi pieczę sprawuje powiat, otrzymają łącznie 23 sztuki. 7 tabletów trafi do szkół w gminie Puławy. Zarząd Powiatu złożył również wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli w kwocie 100 tys. złotych, jednak odpowiedź ze strony resortu jeszcze nie nadeszła.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.