Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWięcej wiernych w puławskich kościołach

Więcej wiernych w puławskich kościołach

Więcej wiernych w puławskich kościołach

Zgodnie z obowiązującym od poniedziałku rozporządzeniem rządu w kościołach w Polsce podczas Mszy świętych i innych nabożeństw może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Puławskie parafie poinformowały o nowej dopuszczalnej liczbie wiernych w swoich świątyniach. Np. w Kościele Garnizonowym pw. MB Różańcowej może się teraz gromadzić ok. 100 osób. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego poinformowała o możliwej obecności 85 wiernych w kościele oraz 16 osób w kaplicy św. Faustyny. Kościół św. Brata Alberta może obecnie zgromadzić 74 wiernych, w tym w kaplicach Matki Bożej oraz Brata Alberta – odpowiednio 4 i 10 osób. W mszach świętych kościoła parafii Świętej Rodziny może uczestniczyć  ponad 30 wiernych.

Zgodnie z rozporządzeniem metropolity lubelskiego abpa Stanisława Budzika, uroczystości Pierwszych Komunii Świętych są uzależnione od tego, czy dzieci wrócą przed wakacjami do szkół. Jeśli tak się stanie, to decyzję o terminie mają podjąć wspólnie proboszcz i rodzice. Jeśli dzieci nie wrócą do szkół, organizowanie Pierwszych Komunii Świętych należy przenieść na okres wakacyjny lub powakacyjny, możliwe jest również przeprowadzenie jej w grupach.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.