Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPoczta wnioskuje o dane wyborców – prezydent Maj odmawia

Poczta wnioskuje o dane wyborców – prezydent Maj odmawia

Poczta wnioskuje o dane wyborców – prezydent Maj odmawia

Wielu samorządowców w naszym kraju odmówiło przekazania Poczcie Polskiej danych ze spisu wyborców w związku z wyborami prezydenckimi. Podobnie postąpił prezydent Puław Paweł Maj.

23 kwietnia do puławskiego magistratu nadesłano mail, w którym Poczta Polska wnioskuje do prezydenta o przekazanie danych osobowych wyborców w ceku możliwości przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w naszym mieście. Wniosek spotkał się jednak z odpowiedzią odmowną. Klub radnych Niezależni Wyborcy Pawła Maja upublicznił pismo, w którym prezydent tłumaczy, że wniosek Poczty nie spełnia wymagań formalnych. Wskazuje  w nim na brak podpisu elektronicznego osoby upoważnionej a także kopii rozstrzygnięcia organu rządowego o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku.

Następnego dnia zostało przysłane kolejne, już podpisane pismo, jednak również spotkało się z odpowiedzią negatywną. Paweł Maj tłumaczy, że wciąż nie ma podstaw prawnych dla przekazania danych ze spisu wyborców Poczcie Polskiej. Przypomnijmy, że ustawa o głosowaniu korespondencyjnym czeka na dalszy ciąg procedury legislacyjnej w Senacie. Izba wyższa naszego parlamentu ma się nią zająć na swoim posiedzeniu w dn. 5-6 maja  a więc zaledwie na kilka dni przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami. Wtedy ustawa najprawdopodobniej jeszcze raz wróci do Sejmu.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.