Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCISzansa na kolejne inteligentne przejścia dla pieszych

Szansa na kolejne inteligentne przejścia dla pieszych

Szansa na kolejne inteligentne przejścia dla pieszych

Przejścia dla pieszych to często newralgiczne miejsca, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Jest to również temat licznych interwencji i wniosków puławian.

Szczególnie ważna jest budowa tzw. inteligentnych, czyli dobrze doświetlonych i bardziej bezpiecznych przejść. Dwa pierwsze powstały w Puławach za sprawą ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, przy ul. Wojska Polskiego. Potrzeby są jednak większe.

Puławski ratusz wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie kolejnych inteligentnych przejść dla pieszych. Wytypowano 2 lokalizacje: przejście na ul. Wróblewskiego naprzeciwko pawilonu handlowego oraz na ul. Skłodowskiej bezpośrednio przy przychodni. W obu miejscach jest problem z widocznością, są one często uczęszczane, a w przeszłości dochodziło tam do potrąceń.

Wniosek o dofinansowanie został wysoko oceniony przez Urząd Wojewódzki, teraz zostanie przekazany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie będzie dalej procedowany. W przyszłości Miasto ma również w planach budowę inteligentnych przejść dla pieszych przy ul. Piaskowej oraz Czartoryskich.

Foto: pulawy.eu

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.