Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIZapowiedziano czwarty etap łagodzenia obostrzeń

Zapowiedziano czwarty etap łagodzenia obostrzeń

Zapowiedziano czwarty etap łagodzenia obostrzeń

Od soboty 30 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na ulicach – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zmian będzie o wiele więcej.

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie zwalnia jednak od zachowywania społecznego, dwumetrowego dystansu. Zakrywać usta i nos nadal będziemy musieli w przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklepy, kościoły czy komunikacja miejska.

Na środowej konferencji premier zapowiedział również otwarcie kin, teatrów, oper, filharmonii, basenów, siłowni, parków rozrywki czy klubów fitness. Wszystkie te miejsca mogą być otwarte dla klientów od 6 czerwca. W kinie lub teatrze może być zajęta połowa miejsc, obowiązkowe będzie w nich noszenie maseczek. Dopuszcza się również zgromadzenia masowe, w imprezach plenerowych czy weselach od soboty będzie mogło uczestniczyć 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Od soboty znikają również ograniczenia w handlu. Nie będzie żadnego limitu liczebności w sklepach, kawiarniach, barach czy restauracjach. Ograniczeń dotyczących liczby wiernych nie będzie już też w kościołach.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.