Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDPS na Kołłątaja ruszy później

DPS na Kołłątaja ruszy później

DPS na Kołłątaja ruszy później

Niedawno informowaliśmy o wznowieniu działalności przez instytucje, świadczące pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych. Puławski Dzienny Dom Pomocy Dla Osób Starszych nie ruszył jednak 1 czerwca.

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo sanitarne oraz komfortowe warunki pobytu dla seniorów podjęto decyzję o przesunięciu planowanego przyjęcia podopiecznych na poniedziałek 8 czerwca. Pamiętać należy, że to właśnie osoby starsze i schorowane są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem oraz jego konsekwencji, dlatego muszą być zachowane maksymalne środki bezpieczeństwa, dotyczące zasad epidemiczno-sanitarnych.

W poniedziałek pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z seniorami, zostali przebadani na obecność wirusa SARS-CoV-2. Testy zostały sfinansowane ze środków własnych MOPS. Póki co, do DPS wstęp będą mieli tylko podopieczni oraz pracownicy. Planuje się również podzielenie seniorów na grupy tak, aby każda z nich miała przypisanych stałych opiekunów.

Pracownicy DPS mają nawiązać kontakt z każdym z uczestników indywidualnie drogą telefoniczną, aby poinformować o dalszym funkcjonowaniu instytucji w nowej rzeczywistości.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.