Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIMożna się starać o zwolnienie z podatku od nieruchomości

Można się starać o zwolnienie z podatku od nieruchomości

Można się starać o zwolnienie z podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy z gminy Puławy, którzy w wyniku obostrzeń związanych z pandemią musieli zamknąć lub znacznie ograniczyć działalność swoich firm, mogą liczyć na wsparcie.

Chodzi mianowicie o zwolnienie z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec bieżącego roku. Warunkiem skorzystania z pomocy jest brak zaległości w opłatach z tytułu tego podatku do końca stycznia. Ulga dotyczy osób, których spadek obrotu wyniósł nie mniej niż 15%, porównując 2 kolejne miesiące obecnego roku z analogicznym okresem roku poprzedniego lub nie mniej niż 25%, porównując miesiąc do miesiąca.

Przedsiębiorca, który chce złożyć wniosek o ulgę, musi złożyć korektę informacji lub deklaracji na podatek od nieruchomości, dołączyć wypełniony formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne w związku z COVID-19 oraz oświadczenie przedsiębiorcy. Wszystkie te dokumenty oraz szczegółowe informacje na temat możliwości przyznania pomocy można znaleźć na stronie internetowej Gminy Puławy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.