Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIW Puławach powstaną kwietne łąki

W Puławach powstaną kwietne łąki

W Puławach powstaną kwietne łąki

Wszyscy lubimy widok pięknych kwiatów i odpoczynek na łonie przyrody. Równie ważne jest zachowanie terenów i miejsc zieleni w mieście.

Sezon wiosenno-letni jest dobrym momentem na przyjrzenie się miejskim trawnikom. Zmiany klimatu oraz występujące susze, które zamieniają trawniki w wyschnięte tereny sprawiają, że ciekawym rozwiązaniem jest pomysł Zarządu Dróg Miejskich w Puławach dotyczący wprowadzenia w mieście łąk kwietnych.

Oprócz poprawy jakości powietrza i mikroklimatu, łąki pochłaniają dwutlenek węgla, zanieczyszczenia i pył. Obniżają temperaturę powietrza w mieście oraz zwiększają wilgotność. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ekonomiczna. Ograniczenie koszenia pozwoli na oszczędności w budżecie miasta.

Planowane jest przekształcenie na łąkę dwóch trawników na terenie Parku Solidarności i części trawnika w pasie drogowym ulicy Ceglanej. Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich zachęca właścicieli ogrodów i działek rekreacyjnych do przyłączenia się do akcji oraz zgłaszania swoich opinii w tej sprawie.

Autor: M. Strzelecka

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.