Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTZnamy terminarz PGNiG Superligi

Znamy terminarz PGNiG Superligi

Znamy terminarz PGNiG Superligi

Zawodnicy Azotów Puławy szykują się do powrotu na parkiety, w tym także Michał Jurecki, który pochwalił się przyjazdem do naszego miasta. Do niedawna nikt wiedział kiedy szczypiorniści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z ligowymi rywalami.

PGNiG Superliga przychodzi z odpowiedzią, ogłoszono bowiem terminarz rozgrywek w nowym sezonie. Wraz z nim poznaliśmy także nowe zasady rozgrywania meczów. System rozgrywek ma pozwolić na dogranie ligi do końca nawet w przypadku ponownego zaostrzenia rygorów sanitarnych – rozegrana zostanie wyłącznie runda zasadnicza w systemie mecz-rewanż, po której bezpośrednio ogłoszony zostanie mistrz Polski oraz zespół, który spada do 1. ligi oraz stoczy potyczkę barażową o utrzymanie.

Kolejną zmianą są terminy – większość meczów ma odbywać się w weekendy. Ma to umożliwić zespołom grającym w ligach europejskich, których mecze rozgrywane będą we wtorki, środy i czwartki, przygotowanie się do wszystkich rozgrywek oraz dać czas na regenerację. PGNiG Superliga zacznie rozgrywki w pierwszy weekend września. Wtedy też zawodnicy z Puław zmierzą się w “chemicznych derbach” z Grupą Azoty Tarnów na wyjeździe. Tydzień później do Puław przyjedzie MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz Azotów we wrześniu to również wyjazd – tym razem do Opola, gdzie zmierzą się z Gwardią. Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 13 grudnia, po czym zespoły czeka przerwa świąteczna. Druga runda rozpocznie się 6 lutego, a zakończy 22 maja.

W przypadku awansu polskiego zespołu do turnieju finałowego Ligi Europejskiej ostatni mecz odbędzie się 6 czerwca. Jak zapowiadają władze PGNiG Superligi w każdej serii minimum 2 mecze będą transmitowane na kanałach TVP. Szczegółowe terminy będą podawane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Autor: A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.