HomeSPORTWisła Puławy zwycięska w pierwszym starciu nowego sezonu [VIDEO, FOTO]

Wisła Puławy zwycięska w pierwszym starciu nowego sezonu [VIDEO, FOTO]

Na początku było nerwowo, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Wisła Puławy w swoim pierwszym trzecioligowym meczu sezonu 2020/2021 pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska.

Już od 5. minuty spotkania puławianie musieli gonić wynik. To właśnie wtedy piłkarz Wólczanki Rafał Dusiło zdobył bramkę w dość niecodziennych okolicznościach, stojąc na 16. metrze tyłem do bramki. Zawodnicy puławskiej Wisły dość długo nie potrafili przejąć inicjatywy.

Skrót meczu

Udało się to dopiero w drugiej połowie meczu. W 55. minucie Adrian Paluchowski trafił do siatki rywali, jednak sędzia dopatrzył się zagrania ręką. Zaś 11 minut później po strzale Emila Drozdowicza nie było już wątpliwości i na tablicy wyników widniał remis 1:1. Na 4 minuty przed upływem regulaminowego czasu gry puławscy zawodnicy zapewnili sobie zwycięstwo. Gola na wagę trzech punktów zdobył Paluchowski.

Konferencja prasowa

Kolejnym rywalem „Dumy Powiśla” w sobotę 8 sierpnia o godz. 17 będzie Jutrzenka Giebułtów. Mecz odbędzie się w podkrakowskim Zabierzowie.

WISŁA PUŁAWY – WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA  2:1 (0:1)

Bramki: Drozdowicz 66, Paluchowski 86 – Dusiło 5

Wisła: Kołotyło – Cheba, Kiczuk, Pielach, Brągiel (84 Zając), Skałecki, Puton K., Kacprzycki (90 Piotrowski), Bartosiak (65 Pigiel), Drozdowicz, Paluchowski