HomeAKTUALNOŚCIPokaźne zwycięstwo w Zamościu

Pokaźne zwycięstwo w Zamościu

Pasmo zwycięstw Wisły Puławy w trzecioligowych rozgrywkach trwa. Tym razem podopieczni Mariusza Pawlaka wręcz rozgromili w Zamościu drużynę miejscowego Hetmana.

Przewaga puławian w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. W 16. minucie po strzale Włodzimierza Putona Wisła objęła prowadzenie. Piłkarze „Dumy Powiśla” mieli jeszcze w tej części spotkania kilka dogodnych okazji, jedną z nich wykorzystał w 39. minucie Tomasz Zając, jeden z najnowszych nabytków zespołu. Po pierwszej połowie wiślacy prowadzili 2:0.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się znacząco. W 65. minucie Emil Drozdowicz wykorzystał zamieszanie pod bramką Hetmana i zdobył trzeciego gola. 11 minut później niefrasobliwość obrońców Wisły wykorzystali gospodarze, zdobywając honorowego gola. Zaledwie kilkanaście sekund po tym wydarzeniu podrażnieni puławianie zdobyli czwartą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Kacprzycki. W 86. minucie do bramki Hetmana trafił Adrian Paluchowski, który ten mecz rozpoczynał na ławce rezerwowych.

HETMAN ZAMOŚĆ 1:5 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Grzęda 76 – Puton W. 16, Zając 39, Drozdowicz 65, Kacprzycki 77, Paluchowski 86

Kołotyło – Cheba, Cyfert, Kiczuk, Brągiel, Skałecki (74 Piotrowski), Bartosiak (66 Paluchowski), Puton W., Puton K. (74 Kuban), Zając (66 Kacprzycki), Drozdowicz (83 Pielach)

Kolejnym rywalem Wisły będzie Chełmianka Chełm, mecz odbędzie się w sobotę w Puławach.