Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPowszechny Spis Rolny 2020 – od września

Powszechny Spis Rolny 2020 – od września

Powszechny Spis Rolny 2020 – od września

1 września rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Udział w nim jest obowiązkowy dla właścicieli gospodarstw rolnych. Mogą oni udzielić informacji na kilka sposobów.

Rolnicy mogą dokonać spisu na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: https://spisrolny.gov.pl/, telefonicznie pod numerem  22 279 99 99 oraz w swoim urzędzie gminy, gdzie będą dostępne specjalne formularze. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, mają skontaktować się rachmistrzowie.

Właściciele gospodarstw rolnych będą pytani m.in. o rodzaj użytkowanych gruntów, powierzchnię zasiewów, pogłowie zwierząt gospodarskich, posiadane budynki gospodarcze czy maszyny rolnicze. Ponadto będą musieli również odpowiedzieć na pytania dotyczące struktury dochodów gospodarstwa domowego czy wkładu pracy członków rodziny oraz pracowników najemnych.

Wyniki spisu pozwolą przeanalizować zmiany, jakie dokonały się w polskim rolnictwie w ostatnim dziesięcioleciu, będą wykorzystane zarówno przez instytucje rządowe jak i unijne do ustalenia potrzebnej formy wsparcia dla obszarów wiejskich. Powszechny Spis Rolny 2020 potrwa do końca listopada.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.