Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCITrwa V Festiwal im. Lesslów

Trwa V Festiwal im. Lesslów

Trwa V Festiwal im. Lesslów

Trwa V Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów. W tym roku jest to wydarzenie szczególne, wszystkie koncerty i spektakle są dostępne online.

Już w środę o godz. 19:00 na kanale Youtube Fundacji im. Wincentego i Franciszka Lesslów odbędzie się premiera wydarzenia zatytułowanego „Marcelina Czartoryska – już nie wykład, jeszcze nie spektakl”. Przedstawiona zostanie historia polskiej pianistki, mecenasa sztuki i działaczki społecznej. Wydarzenie uświetni koncert fortepianowy duetu Macieja Pabicha i Renaty Witczak. Zabrzmią między innymi utwory Fryderyka Chopina, Franciszka Lessla, Władysława Żeleńskiego i wielu innych.

To kolejne przedsięwzięcie w ramach Festiwalu. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze wydarzenia: koncert inauguracyjny „Lessel w lessach” oraz „Muzyczne Puławy na przestrzeni stuleci” są dostępne w serwisie Youtube. Tak więc osoby które jeszcze nie widziały tych koncertów, mogą w każdej chwili nadrobić zaległości. Wydarzeniem wieńczącym imprezę będzie zaplanowana na 4 września premiera spektaklu „Igraszki z diabłem” w reżyserii Renaty Siedlaczek.

Foto: www.lessel.pl

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.