Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPuławy otrzymały pieniądze obiecane przez premiera

Puławy otrzymały pieniądze obiecane przez premiera

Puławy otrzymały pieniądze obiecane przez premiera

Na konto puławskiego Ratusza wpłynęło ponad 11 mln złotych obiecanych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas czerwcowej wizyty w naszym mieście. To środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Jest to jeden z elementów wsparcia miast i gmin w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom finansowym pandemii. Środki mają charakter bezzwrotnej dotacji i mogą być wykorzystane w bieżącym oraz przyszłym roku. Pieniądze mogą być wydatkowane na takie inicjatywy jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w kanalizację i wodociągi czy budowę infrastruktury drogowej. Środki z dotacji mogą również stanowić wkład własny przy realizacji inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Puławski Ratusz zapowiada, że pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie takich inwestycji jak budowa Mediateki, hali widowiskowo-sportowej czy dróg gminnych. Przypomnijmy, że wsparcie zostało przyznane wszystkim gminom z naszego powiatu oraz samemu powiatowi puławskiemu w wysokości ponad 4 milionów złotych.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.