Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIZostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Negatywne skutki finansowe pandemii koronawirusa sprawiły, że Szlachetna Paczka w tym roku jest potrzebna jeszcze bardziej niż w latach ubiegłych. Organizatorzy tego programu społecznego, czyli Stowarzyszenie Wiosna, szukają osób chętnych do zaangażowania się w inicjatywę.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, co czwarty Polak utracił dochód lub zna kogoś, kto stracił pracę w wyniku restrykcji spowodowanych pandemią COVID-19. Nietrudno się domyślić, że skutki epidemii najbardziej dotykają osób najsłabszych i najmniej zarabiających. Wspólnie możemy jednak wpłynąć na to, aby trudny 2020 rok zakończył się dla nich szczęśliwie.

W tym roku w województwie lubelskim potrzeba ponad 670 wolontariuszy do Szlachetnej Paczki oraz blisko 150 do Akademii Przyszłości. Projekt Szlachetna Paczka istnieje już od 19 lat, wolontariusze wbrew pozorom nie przygotowują samych podarunków, ale pracują z potrzebującymi rodzinami, zajmują się logistyką całego przedsięwzięcia. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy i samego wolontariatu można znaleźć na stronie szlachetnapaczka.pl.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.