Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI“Mroki Czarnego Lasu” – już niebawem premiera

“Mroki Czarnego Lasu” – już niebawem premiera

“Mroki Czarnego Lasu” – już niebawem premiera

“Mroki Czarnego Lasu” to film dokumentalny ukazujący wstrząsającą historię zbrodni hitlerowskiej dokonanej na polskiej inteligencji w 1941 roku w Stanisławowie. 17 września w kinie Sybilla odbędzie się premiera tego filmu.

Dla mieszkańców naszego miasta jest on ciekawy tym bardziej, że niektóre sceny filmu były nagrywane w Puławach w okolicach budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mieszczącego się przy Alei Królewskiej oraz Pałacu Marynki. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Wacław Kujbida, a wyprodukowała go TV Niezależna Polonia z Kanady. Produkcja współfinansowana jest przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach programu opieki nad Polonią i Polakami za granicą 2019 za pośrednictwem Fundacji ” Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Początek seansu przewidziany jest na godzinę 12, a po jego zakończeniu około godziny 14 planowany jest przejazd na cmentarz przy ulicy Piaskowej w Puławach i złożenie kwiatów pod krzyżem na Górce Katyńskiej. Ze względu na sytuację epidemiczną i względy bezpieczeństwa liczba uczestników jest ograniczona. Bilety można odebrać w kinie lub zarezerwować online. Wstęp na seans jest bezpłatny.

Autor: M. Owczarz, M. Strzelecka

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.