HomeSPORTMłodzi zawodnicy Wisły Puławy z sukcesami

Młodzi zawodnicy Wisły Puławy z sukcesami

Wisła Puławy odnosi sukcesy nie tylko w sekcji piłkarskiej. Podczas ostatnich imprez bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci, pływacy czy ciężarowcy.

W czasie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16 w Lublinie złoto w biegu na 80 metrów przez płotki zdobyła Weronika Wilantowicz, ustanawiąjąc przy okazji rekord życiowy 12,88 s. Dwukrotnie srebro zdobył Aleksy Szymanek, zawodnik Wisły był drugi w biegu na 100 metrów oraz na 200 metrów przez płotki. Srebrne krążki otrzymali również Weronika Majek oraz Eryk Olszowy – oboje w rzucie młotem. W tej samej konkurencji brąz przypadł w udziale Julii Postój. Rewelacją imprezy była młodsza od swoich koleżanek Anna Domańska, która startując poza konkursem uzyskała drugi wynik w biegu na 80 metrów przez płotki i była najlepsza w skoku w dal.

Sukcesy również w sekcji podnoszenia ciężarów. Podczas akademickich Mistrzostw Polski AZS złoto wywalczył Daniel Goljasz, brąz przypadł zaś w udziale Katarzynie Rak. Natomiast w czempionacie naszego kraju w trójboju siłowym triumfowała Natalia Fota. W tych zawodach w kategorii 74 kg srebro zdobył Mateusz Zawisza, a brąz Mateusz Fiut.

Kolejne świetne wyniki zanotowali również młodzi pływacy Wisły Puławy. W kolejnych zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka najlepszy w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym był Dawid Sala. Młody pływak zajął drugie miejsce także na 50 metrów, ale stylem grzbietowym. Na tym samym dystansie 3 miejsce zajął Mikołaj Maciąg.