Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTAzoty Puławy uległy Szwedom

Azoty Puławy uległy Szwedom

Azoty Puławy uległy Szwedom

Szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali pierwsze spotkanie ze szwedzką drużyną IFK Kristianstad w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Puławianie byli gospodarzami tego meczu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem wiadomo było, że będzie to ciężkie spotkanie i na parkiecie to się potwierdziło. Obie drużyny zdobywały bramki seriami, w pierwszej połowie więcej dobrych momentów mieli jednak gracze Azotów i to oni na koniec tej części spotkania nieznacznie prowadzili  12:11.

Niestety, drugą połowę wyraźnie lepiej rozpoczął zespół szwedzki. Graczom ze Skandynawii udało się osiągnąć 2-3 bramkową przewagę. Szczypiorniści Azotów zerwali się do ataku i ze stanu 17:20 doprowadzili do remisu 20:20. Później jednak zespół Kristianstad znów odskoczył, puławianie próbowali ich gonić, ale ostatecznie skończyło się na wyniku 24:25 dla Szwedów. Najwięcej bramek w puławskim zespole w tym meczu rzucił Michał Szyba – sześć. Rewanż już za tydzień w Szwecji. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej rozgrywek.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.