Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDzień Papieski – propozycje konkursów

Dzień Papieski – propozycje konkursów

Dzień Papieski – propozycje konkursów

Stowarzyszenie „Rodzina” zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach 20. Dnia Papieskiego. Będzie to szczególny dzień, gdyż obchodzony w roku 100. rocznicy urodzin Papieża-Polaka.

Propozycje organizatorów dla osób chętnych są bardzo różne. Spróbować swoich sił można w konkursie recytatorskim, plastycznym, fotograficznym a także w przeglądzie pieśni i piosenek religijnych. Recytatorzy w swoich występach powinni szukać nawiązań do papieskiego wezwania Totus Tuus, przesłane nagranie nie powinno przekraczać 5 minut. Utwory mogą być zaczerpnięte z literatury religijnej, polskiej jak i obcej.

W konkursie plastycznym należy przesłać jedna pracę w formie płaskiej, tutaj również zawołanie Totus Tuus jest motywem przewodnim. Propozycja fotograficzna powinna przedstawiać przydrożne kapliczki i być zrobiona w formacie 1600×1200 pikseli. Z kolei wszyscy lubiący realizować się wokalnie, mogą spróbować swoich sił w konkursie „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Występować mogą soliści, zespoły rodzinne czy wokalno-instrumentalne. Na liście 24 utworów, które można wykonać w ramach rywalizacji znajdują się m.in. pieśni Abba Ojcze czy Czarna Madonno oraz piosenki takie jak „Wolność” Marka Grechuty czy „Tolerancja” Stanisława Soyki.

Propozycje we wszystkich konkursach należy przesyłać do 4 października, a uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi 11 października o godz. 16:00 w Kościele św. Rodziny w Puławach. Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Puławach: pulawy.powiat.pl.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.