Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIW Puławach świętowano Dzień bez Samochodu

W Puławach świętowano Dzień bez Samochodu

W Puławach świętowano Dzień bez Samochodu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu wprowadzony przez Komisję Europejską od 2002 roku ma na celu promowanie ekologicznych środków transportu takich jak masowy transport, rower czy ruch pieszy. Obchodzony jest każdego roku w połowie września.

Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem “Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. W ramach Zrównoważonego Tygodnia przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” zorganizował na Skwerze Niepodległości szereg atrakcji dla mieszkańców naszego miasta, którzy chcą promować ekologiczny transport i tym samym dbać o środowisko. Sprzyjająca pogoda przyciągnęła nie tylko dorosłych ale także dzieci, na które czekały ciekawe i edukujące quizy oraz animacje.

Właściciele rowerów mogli bezpłatnie oznakować swój pojazd a także zdobyć ekologiczną, wielorazową, ręcznie pomalowaną torbę na zakupy. Dzięki Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu możliwa była przejażdzka na oryginalnych i nietypowych rowerach. Całość uświetnił występ Kabaretu “Poławiacze Pereł”.

Autor: M. Strzelecka

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.