Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDługo oczekiwane inwestycje w SP 3 – co dalej? [VIDEO]

Długo oczekiwane inwestycje w SP 3 – co dalej? [VIDEO]

Długo oczekiwane inwestycje w SP 3 – co dalej? [VIDEO]

Na czwartkowej sesji Rady Miasta dyskutowano o planowanej inwestycji boiska oraz sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach.

Temat pojawił się w związku z wprowadzanymi zmianami w wieloletniej prognozie finansowej dla Puław na lata 2020-2026. Jedną z inwestycji planowanych w wieloletniej prognozie jest właśnie budowa hali i boiska przy Szkole Podstawowej Nr 3. W dyskusji głos zabrali m.in. nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców z tej placówki. W emocjonalnych wystąpieniach mówili o złych warunkach lokalowych sali gimnastycznej oraz boiska nazywanego potocznie „kartofliskiem”. Dyrektor szkoły w latach 2014-2019 Marek Chrzanowski mówił, że SP 3 jest „wyrzutem sumienia dla miasta” W wystąpieniach nie brakowało gorzkich refleksji na temat tak długiego oczekiwania na te inwestycje.

Ignacy Czeżyk – radny RM Puławy, Marek Chrzanowski – dyrektor SP 3 w latach 2014-2019 (fragmenty sesji Rady Miasta Puławy)

Prezydent Paweł Maj zapowiada, że uczniowie doczekają się nowych obiektów, jednak projekty ich remontu muszą być dostosowane do współczesnych potrzeb. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku i potrwać 2 lata.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.