Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIŻółta strefa w całej Polsce

Żółta strefa w całej Polsce

Żółta strefa w całej Polsce

Koronawirus w Polsce niestety jest coraz silniejszy. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej nowe obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa.

Od soboty w całym kraju będą obowiązywać zasady, funkcjonujące dotychczas dla strefy żółtej. Oznacza to m.in. konieczność zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, znaczne ograniczenie liczby gości na uroczystościach rodzinnych – do 75 osób. W wydarzeniach kulturalnych i sportowych miejsca dla publiczności mogą być zapełnione tylko w 25%.  W imprezach kulturalnych odbywających się w plenerze uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 100 osób.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 4200 przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z czego na Lubelszczyźnie wykryto ich 204. W powiecie puławskim potwierdzono w ostatnim czasie obecność 4 aktywnych ognisk koronawirusa, z czego jedno (ognisko rodzinne)  znajduje się w fazie rozwojowej, dwa związane z puławskim szpitalem określane są jako ogniska w fazie stabilnej, natomiast to powiązane z Domem Dziecka w Puławach jest już ogniskiem w fazie wygaszania.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.