Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIKolejny przegląd utworów niepodległościowych w “Domu Chemika”

Kolejny przegląd utworów niepodległościowych w “Domu Chemika”

Kolejny przegląd utworów niepodległościowych w “Domu Chemika”

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” zaprasza do udziału w 16. Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu recytatorskiego jest zaczerpnięcie z literatury okresu wojny polsko-bolszewickiej w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej, mile widziane są utwory związane z jej bohaterami przede wszystkim z Józefem Piłsudskim. Uczestnicy turnieju wokalnego powinni zaprezentować pieśni maryjne lub utwory z okresu walk z bolszewikami. Zarówno w konkursie recytatorskim jak i wokalnym zmagania podzielono na pięć kategorii wiekowych, wezmą w nich udział dzieci z przedszkoli, uczniowie z podstawówek klas 1-3 oraz 4-8, młodzież licealna a także dorośli. Dodatkowo w turnieju pieśni mogą występować soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, konkursy będą się odbywały w formie on-line. Nie będzie również tradycyjnego konkursu finałowego. Swoje propozycje wideo należy zamieścić w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej „Domu Chemika”. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 października.

Plakat: POK “Dom Chemika”

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.