Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTWisła wraca na zwycięską ścieżkę

Wisła wraca na zwycięską ścieżkę

Po ostatnich dwóch remisach drużyna Wisły Puławy walczyła w sobotnie popołudnie o to, aby znów wrócić do wygrywania meczów w 3. lidze. W sobotnie popołudnie rywalem „Dumy Powiśla” był zespół Orlęta Radzyń Podlaski.

Mecz odbył się na wyjeździe, przy praktycznie pustym stadionie z uwagi na pandemiczne restrykcje. Od początku meczu dominowali puławianie, jednak dość długo nie mogli trafić do bramki rywali. Dodatkowo na początku meczu kontuzji nabawił się Włodzimierz Puton i już w 22. minucie musiał zostać zmieniony. Pod koniec pierwszej połowy wiślakom udało się wyprowadzić dwa celne ciosy. Autorem obu bramek był Adrian Paluchowski. Najpierw w 42. minucie wykorzystał dobre podanie Kiczuka, natomiast 3 minuty później skierował piłkę do siatki rywali głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na przerwę puławianie schodzili więc z dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy gracze Orląt próbowali ruszyć do ataku, ale dobrze spisywała się obrona Wisły. W 59. minucie gracze „Dumy Powiśla” podwyższyli na 3:0. Tym razem strzelcem bramki był Emil Drozdowicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Kwadrans później kapitalną akcję przeprowadził Dariusz Brągiel, dograł piłkę Tomaszowi Zającowi, który z bliska wpakował piłkę do bramki Orląt. Strzelec czwartej bramki dla Wisły tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wywalczył jeszcze rzut karny, jednak „jedenastki” nie wykorzystał Pielach, uderzając w poprzeczkę. Mecz zakończył się więc wynikiem 4:0.

Orlęta Radzyń Podlaski – Wisła Puławy 0:4 (0:2)

Bramki: Paluchowski 42, 45, Drozdowicz 59, Zając 74

Wisła: Owczarzak – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki (70 Piotrowski), Kiczuk, W.Puton (22 Brągiel), Bartosiak (82 Kąkol), Drozdowicz (70 Zając), Paluchowski (82 Rutkiewicz)

W następnej kolejce rywalem Wisły Puławy mają być rezerwy Cracovii, ten mecz zaplanowano na 24 października na godz. 18:00.