Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIBędą nowe pozycje w bibliotece ZSO nr 1

Będą nowe pozycje w bibliotece ZSO nr 1

Będą nowe pozycje w bibliotece ZSO nr 1

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach otrzymał wsparcie finansowe z budżetu państwa na zakup książek do biblioteki szkolnej. Udało się to dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa, w którym szkoła bierze udział.

Program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma 3 główne cele – są to zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, wzmocnienie roli bibliotek dzięki rozbudowom i remontom oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży. Puławska szkoła pozyskane fundusze przeznaczy na zakup pozycji mających rozwijać zainteresowania uczniów – nie będą to więc podręczniki czy lektury, a książki, po które młodzież chętnie sięga i poleca swoim rówieśnikom.

Dyrekcja szkoły zawraca się z prośbą do uczniów “Dziewiątki” o przesyłanie propozycji tytułów, które wkrótce znajdą się na bibliotecznych półkach. Stworzona lista książek zostanie w miarę możliwości zakupiona, tak, by wizyty w szkolnej bibliotece nie były tylko koniecznością, ale także przyjemnością. Pomysły uczniów będą przyjmowane poprzez dziennik elektroniczny lub bezpośrednio w bibliotece. Należy pamiętać o tym, by oprócz tytułu podać również autora książki.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.