Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIKolejne radykalne obostrzenia

Kolejne radykalne obostrzenia

Kolejne radykalne obostrzenia

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych ograniczeniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Od soboty cała Polska będzie znajdować się w strefie czerwonej. Zgodnie z decyzją szefa rządu, klasy 4-8 szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne. Dzieci i młodzież do 16 roku życia w godz. 8:00-16:00 będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko pod opieką osób dorosłych. Znaczne ograniczenia dotkną branżę gastronomiczną. Przez najbliższe dwa tygodnie podmioty tego rodzaju będą mogły wydawać jedzenie tylko na wynos i dowóz.

Wszelkie zgromadzenia publiczne i imprezy powyżej 5 osób spoza gospodarstwa domowego będą zakazane. Seniorzy proszeni są o nie wychodzenie z domu bez potrzeby, w związku z ochroną osób starszych czasowo zamknięte będą sanatoria. Szef rządu pytany o możliwość zamknięcia cmentarzy na święto Wszystkich Świętych stwierdził, że na razie taka decyzja nie zapadła, ale zaapelował, szczególnie do osób starszych, aby 1 listopada zostały w domu.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.