HomeSPORTSportowcy Wisły Puławy z sukcesami

Sportowcy Wisły Puławy z sukcesami

Ostatni weekend był udany nie tylko dla piłkarzy Wisły Puławy. Sukcesy odnosili także puławscy pływacy i ciężarowcy.

Młodzi zawodnicy sekcji pływania rywalizowali m.in. w prestiżowych zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu. W kategorii 14-letnich dziewcząt absolutnie bezkonkurencyjna okazała się Gabriela Król, która triumfowała we wszystkich 6 konkurencjach, w których startowała. Gabriela wygrała wyścigi 100 i 200 metrów stylem zmiennym, 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem motylkowym.

W tej samej kategorii wiekowej wyścig na 50 metrów stylem motylkowym wygrała Nikola Jasik, która zdobyła również dwa srebrne medale na 100 i 200 metrów tym samym stylem. W kategorii 15-latek srebrny krążek wywalczyła Anna Pecio, reprezentantka Wisły była druga w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym. Z kolei podczas zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka sukcesy odniósł Dawid Sala, który wygrał wyścig na 25 metrów stylem klasycznym, był także drugi na 50 metrów „grzbietem”.

Sporym sukcesem może pochwalić się także puławska sekcja podnoszenia ciężarów. W Mistrzostwach Polski do lat 15 w kategorii 73 kg triumfował Mateusz Zawisza. Zawodnik okazał się najlepszy zarówno w podrzucie jak i rwaniu. Krajowy czempionat odbywał się w Nowym Tomyślu.