Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINiechlubny rekord zakażeń w powiecie puławskim

Niechlubny rekord zakażeń w powiecie puławskim

Niechlubny rekord zakażeń w powiecie puławskim

Ministerstwo Zdrowia podało w środę informację o nowej najwyższej liczbie zakażeń w naszym kraju, przekraczającej znacznie liczbę 18 tysięcy osób. Niechlubny rekord także w powiecie puławskim.

W naszym regionie ostatniej doby odnotowano bowiem aż 135 pozytywnych wyników na obecność wirusa SARS-CoV-2. W wyniku COVID-19 zmarło również 3 mieszkańców naszego powiatu, 71-letni pacjent szpitala w Puławach oraz dwie pensjonariuszki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie w wieku 66 oraz 89 lat. Co ciekawe, sanepid nie informuje o wykryciu nowych ognisk na terenie województwa lubelskiego.

Jeśli chodzi o sytuację epidemiczną w powiecie puławskim, to obecnie mamy prawie 500 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, od początku pandemii z powodu COVID-19 w naszym powiecie zmarło 15 osób, a wyzdrowiało ponad 360. Biorąc pod uwagę ogniska epidemiczne, to najgorsza sytuacja na naszym obszarze jest we wspomnianym już Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Celejowie, gdzie zakażonych jest ponad 90 osób.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.