Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPuławskie obchody Święta Niepodległości

Puławskie obchody Święta Niepodległości

Puławskie obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości będą ze zrozumiałych względów nieco skromniejsze niż w latach ubiegłych. Puławianie będą mogli jednak mimo wszystko uczcić patriotyczne święto.

Oficjalne puławskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 9:00, ze względu na remont w kościele pw. świętego Józefa we Włostowicach będzie ona odprawiana w tymczasowym namiocie, dlatego też liczba uczestników będzie mocno ograniczona. Po nabożeństwie odbędzie się złożenie kwiatów przez władze miasta pod pomnikiem odzyskania niepodległości.

Punktualnie o godz. 12:00 wszyscy puławianie będą mogli dołączyć do transmisji on-line na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz na kanałach społecznościowych instytucji. Właśnie o tej godzinie w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy. Będzie to także okazja do wysłuchania krótkiego koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry z towarzyszącym jej zespołem „Powiśla”. Na zakończenie zaprezentowane zostaną występy laureatów tegorocznego Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

Puławski Urząd Miasta jak co roku zachęca też w tym szczególnym dniu do wywieszenia na naszych domach flagi państwowej jako symbolu wyrażającego miłość do ojczyzny.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.