Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIOtwarcie galerii handlowych, szkoły z jednym terminem ferii

Otwarcie galerii handlowych, szkoły z jednym terminem ferii

Otwarcie galerii handlowych, szkoły z jednym terminem ferii

Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił dalsze działania dotyczące życia społecznego i gospodarczego w związku z epidemią koronawirusa.

Zgodnie z decyzją rządu, od przyszłej soboty, 28 listopada,  z powrotem otwarte będą m.in. galerie handlowe, mają one działać w „najwyższym reżimie sanitarnym”. Do 27 grudnia zamknięte pozostają siłownie, kluby fitness czy placówki kultury. Także do tego czasu punkty gastronomiczne wciąż będą mogły realizować swoje zamówienia tylko na wynos i dowóz.

Premier przekazał również bardzo ważne informacje dotyczące funkcjonowania szkół. Nadal będą one działać w trybie zdalnym do świąt Bożego Narodzenia, od 4 stycznia zaplanowano natomiast 2-tygodniowe ferie zimowe dla placówek edukacyjnych w całej Polsce, bez rozbijania ich na różne terminy w poszczególnych województwach, tak jak zazwyczaj.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia premier zaapelował, aby ograniczyć przemieszczanie się między miejscowościami i spędzić je tylko w gronie domowników.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.