Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIOpłaty za śmieci w gminie Puławy idą do góry

Opłaty za śmieci w gminie Puławy idą do góry

Opłaty za śmieci w gminie Puławy idą do góry

Od grudnia mieszkańcy gminy Puławy będą musieli nieco głębiej sięgnąć do swoich portfeli w związku z podwyżką opłat za wywóz odpadów komunalnych.

Zgodnie z październikową uchwałą podjętą przez Radę Gminy Puławy, od 1 grudnia stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie wynosić 28 złotych od mieszkańca w zabudowie jednorodzinnej oraz 25 złotych od mieszkańca w zabudowie wielorodzinnej. Właściciele nieruchomości jednorodzinnych mogą liczyć na zwolnienie częściowe w wysokości 5 złotych miesięcznie od każdego mieszkańca danego gospodarstwa, jeśli kompostują bioodpady w specjalnym przydomowym kompostowniku. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest złożenie nowej deklaracji do 10. dnia miesiąca. W przypadku mieszkańców, którzy nie stosują się do zasady selektywnego zbierania odpadów, wysokość opłaty od jednej osoby miesięcznie ustalana jest przez wójta w drodze decyzji.

Pracownicy gminy przypominają, że termin i sposób uiszczenia opłaty nie ulegają zmianie. Złożenie nowych deklaracji dotyczy zaś tylko osób, które chciałyby skorzystać z ulgi w związku z korzystaniem z kompostownika.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.