Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTMikołajki z wyciskaniem sztangi w Puławach [VIDEO]

Mikołajki z wyciskaniem sztangi w Puławach [VIDEO]

Mikołajki z wyciskaniem sztangi w Puławach [VIDEO]

6 grudnia w puławskiej “Kuźni Formy” odbyły się Mikołajkowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Jak się okazało, miłośnicy sportów siłowych potrzebowali takiej imprezy.

Zawody cieszyły się powodzeniem tak bardzo, że nie wszyscy chętni mieli okazję spróbować swoich sił. Zapisy zamknęły się przy niemal 70 chętnych do zmierzenia się ze sztangą. Startujących podzielono na 8 kategorii. W kategorii kobiet poniżej 18 lat zwyciężyła Monika Machnik, reprezentantka Sportowych Puław zdobywając 52 punkty w skali Wilksa. Spośród kobiet w kategorii U-23, Seniorki i Weteranki, gdzie walczyły między innymi Malwina Kopron i Natalia Fota, zwyciężyła Daria Walczykiewicz z klubu Zagłębie Relax Konin.

Chłopcy rywalizowali w kategoriach U-16, gdzie najlepszy wynik osiągnął Jakub Kalinowski ze Sportowych Puław, oraz U-18, w której zwycięstwo odniósł Piotr Marzysz z Teamu Wrocław. W kategorii U-20 Piotr Szewczyk, niezrzeszony w żadnym klubie zdeklasował pozostałych rywali zdobywając niemal 10 punktów w skali Wilksa więcej, niż będący na drugim miejscu Hubert Nowakowski z konińskiego klubu. Kategorię U-23 zdominował, również niezrzeszony, Łukasz Wiejak.

Spośród seniorów najlepszy wynik osiągnął Radek Borowy, również nie reprezentujący żadnego klubu, wygrywając różnicą jednego punktu z Krystianem Żywickim ze Sportowej Avangardy. Najsilniejszym weteranem okazał się Jan Cenkiel, najbardziej doświadczony spośród wszystkich startujących w rywalizacji, urodzony w 1949 roku, podnosząc 145 kg, równocześnie pokonując konkurentów urodzonych w latach ’70.

Autor: A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.