Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCITrwa walka ze smogiem

Trwa walka ze smogiem

Trwa walka ze smogiem

Kwestia konieczności dbania o czyste powietrze powraca jak bumerang przy każdym sezonie grzewczym z powodu nasilającego się w tym okresie smogu. Coraz bardziej restrykcyjne unijne przepisy w zakresie dbania o jakość powietrza wymuszają na samorządach kolejne działania.

Sejmik Województwa Lubelskiego przedstawił właśnie do konsultacji społecznych kolejną uchwałę antysmogową. W treści dokumentu można znaleźć zapisy o zakazach używania w instalacjach cieplnych miałów węglowych, węgla brunatnego i jego pochodnych, a także innych paliw, nie spełniających kryteriów monitorowania i jakości. Takie instalacje jak piece, kominki czy kuchnie węglowe, zgodnie z uchwałą, mają być zakazane w nowo powstających budynkach, jeśli jest możliwość podłączenia się do instalacji ciepłowniczej lub gazowej lub jeśli nie spełniają one wymagań, zawartych w załączniku do rozporządzenia Komisji Europejskiej z 2015 roku. Organy uprawnione będą mogły także żądać od użytkownika instalacji dokumentacji technicznej, potwierdzającej jej sprawność.

Treść nowego projektu uchwały antysmogowej jest dostępna między innymi na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta, uwagi do jej zapisów można zgłaszać do 18 grudnia, za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz elektronicznej na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a także osobiście.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.