Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIZłote medale puławskiej pływaczki

Złote medale puławskiej pływaczki

Złote medale puławskiej pływaczki

Pływaczka Wisły Puławy Gabriela Król odniosła wielki sukces podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W piątek puławianka nie dała żadnych szans swoim rywalkom w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, gdzie najlepsze wyniki uzyskiwała od eliminacji aż do startu finałowego. Gabriela wywalczyła złoto w tej konkurencji z czasem 2:04:99.

Swój wyczyn zawodniczka Wisły powtórzyła w sobotę, tym razem na 200 metrów stylem zmiennym. W finale wyścigu zdobyła kolejny złoty medal z dużą przewagą nad rywalkami, uzyskując czas 2:17:92.

W ostatnim dniu zawodów Gabriela Król stoczyła pasjonującą walkę w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Puławianka dostała się do finału z trzecim czasem eliminacji. W rywalizacji finałowej na początku wyścigu Gabrysia zajmowała czwarte miejsce, a w połowie dystansu była już druga. Na trzecim nawrocie dogoniła prowadzącą dotychczas rywalkę, a ostatnie 25 metrów to już popis umiejętności pływackich podopiecznej trenera Grzegorza Chojaka. Gabriela Król z czasem 56,68 s zdobyła swoje trzecie złoto w trakcie trwania krajowego czempionatu.

Foto: Klub Sportowy Wisła Puławy

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.