Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIOsoby związane z kulturą mogą liczyć na dotacje

Osoby związane z kulturą mogą liczyć na dotacje

Osoby związane z kulturą mogą liczyć na dotacje

Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie poinformował o możliwości ubiegania się o stypendia w dziedzinie kultury. Chodzi o osoby fizyczne oraz podmioty zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Można ubiegać się o dofinansowanie w następujących dziedzinach: muzyka, plastyka, fotografia, teatr, film, literatura oraz opieka nad zabytkami. O stypendia mogą się starać zarówno instytucje kultury oraz szkoły jak i osoby fizyczne, jednak te ostatnie muszą dołączyć rekomendację twórcy kultury lub innego podmiotu, zajmującego się sferą kulturalną na co dzień. Głównym celem dotacji jest wsparcie rozwoju umiejętności artystycznych uzdolnionych mieszkańców naszego województwa, zwłaszcza osób młodych.

Wnioski o stypendia oraz wszelkie szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie lubelskie.pl, dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty do 1 lutego.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.