Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWojewoda zawiadamia prokuraturę w sprawie Domu Seniora pod Baranowem

Wojewoda zawiadamia prokuraturę w sprawie Domu Seniora pod Baranowem

Wojewoda zawiadamia prokuraturę w sprawie Domu Seniora pod Baranowem

Wojewoda lubelski Lech Sprawka złożył wniosek do prokuratury w sprawie możliwych zaniedbań w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej koło Baranowa.

To prywatna placówka, zapewniająca opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. W pierwszych dniach lutego odnotowano tam niepokojącą serię zgonów oraz zakażeń koronawirusem. Wydarzenia te miały miejsce niedługo po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 przez seniorów. W związku z tą sytuacją służby wojewody podjęły działania, aby wyjaśnić całą sytuację.

Jak stwierdziła w swoim oświadczeniu rzeczniczka wojewody Agnieszka Strzępka: „Na podstawie już dokonanych ustaleń nie stwierdzono podstaw do bezpośredniego łączenia zgonów pensjonariuszy placówki z faktem przyjęcia przez nich pierwszej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.” Podkreśliła jednak, że “pozostałe wyniki czynności wyjaśniających wskazują na niepokojące w dobie trwającej epidemii zachowania personelu placówki „A w sercu maj”. Dlatego też wojewoda postanowił złożyć stosowne zawiadomienie do prokuratury. Według rzeczniczki lubelskiego urzędu, sytuacja w placówce jest stale monitorowana.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.