HomeSPORTAzoty Puławy wyraźnie lepsze od Azotów Tarnów

Azoty Puławy wyraźnie lepsze od Azotów Tarnów

Szczypiorniści Azotów Puławy po ostatnich porażkach z bardzo silnymi rywalami w sobotni wieczór zmierzyli się w „sponsorskim derby” z klubem Azoty Tarnów.

Pierwsza połowa przebiegała pod absolutne dyktando puławian.  Szybko objęli oni prowadzenie i systematycznie powiększali swoją przewagę. Skutecznością imponowali m.in. Akimenko czy Jurecki, zaś ekipie z Tarnowa gra nie układała się. O przebiegu rywalizacji najlepiej świadczy wynik tej części – puławscy szczypiorniści prowadzili po pierwszej połowie 22:8.

W drugiej połowie gra nieco bardziej się wyrównała,  gracze z Tarnowa częściej dochodzili do głosu. Wciąż jednak to puławianie byli stroną, która kontrolowała przebieg meczu. Ostatecznie Azoty Puławy pewnie pokonały Grupę Azoty Tarnów 38:23, w ekipie zwycięzców najskuteczniejszy tym razem był Piotr Jarosiewicz, który rzucił 6 bramek.

Azoty Puławy – Grupa Azoty Tarnów 38:23 (22:8)

Azoty Puławy: Bogdanov, Zembrzycki – Velkavrh , Łangowski, Jurecki, Szyba, Podsiadło, Przybylski, Akimenko, Jarosiewicz, Gumiński, Seroka, Dawydzik, Rogulski, Kowalczyk

Następny mecz w ramach PGNiG Superligi „azotowcy” rozegrają na wyjeździe w niedzielę 28 lutego z MMTS Kwidzyn.