Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTJuniorzy Azotów walczyli w 1/8 MP

Juniorzy Azotów walczyli w 1/8 MP

W miniony weekend na hali sportowej MOSiR przy ul. Partyzantów o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów walczyły 4 drużyny – UKS Anilana I Łódź, UKS Miś – KS Stal Gorzów Wielkopolski, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz gospodarze, czyli Azoty Puławy.

Początek turnieju dla juniorów z Puławy był obiecujący – pierwszy mecz, rozegrany w piątkowy wieczór z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego wygrali 31:30. W kolejnych meczach niestety rywale byli mocniejsi. W sobotnie południe pomimo korzystnego wyniku do przerwy – 15:13 dla Azotów – ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna z Łodzi wygrywając 29:27.

W niedzielę swego rodzaju rewanż za sobotni wieczór odebrał Tarnów. Po przegranej pierwszej połowie 16:15 dla Azotów, juniorzy z Tarnowa wzięli sprawy w swoje ręce i pokonali puławian 36:28. Po drugiej przegranej drużyna gospodarzy uplasowała się na 3 pozycji w tabeli. Do ćwierćfinału awansowały UKS Anilana I Łódź i MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Autor: A. Koter