Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCICo z płoszeniem uciążliwych ptaków?

Co z płoszeniem uciążliwych ptaków?

Co z płoszeniem uciążliwych ptaków?

Od wielu lat jednym z częstszych problemów zgłaszanych przez mieszkańców Puław są ogromne skupiska ptaków krukowatych, występujące zwłaszcza w okolicach Skweru Niepodległości.

Inicjatywa płoszenia ptaków z puławskiej przestrzeni publicznej była w przeszłości realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednak w zeszłym roku, ze względu na pandemię, zrezygnowano z głosowania nad nowym budżetem. A problem uciążliwych ptaków powraca.

Podczas czwartkowych obrad Rady Miasta na ten kłopot zwrócił uwagę radny Mariusz Cytryński z Koalicji Samorządowej. W swojej interpelacji zapytał on prezydenta Pawła Maja o działania w tej kwestii. W swojej wypowiedzi radny podkreślił, że istnieje możliwość zwrócenia się z prośbą o pomoc w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. W odpowiedzi prezydent stwierdził, że gawrony, czyli jedne z najbardziej „:przeszkadzających” w mieście ptaków, zostały wpisane na „czerwoną listę gatunków”, więc ich płoszenie w obecnej sytuacji nie jest proste.

Problem płoszenia krukowatych w swoim wystąpieniu poruszyła również radna Halina Jarząbek z Prawa i Sprawiedliwości, która stwierdziła, że na ten cel powinny być zarezerwowane środki w budżecie miasta, niezależnie od wyników głosowań w Budżecie Obywatelskim. Ewentualne zmiany budżetowe w tym względzie mogłyby zostać wprowadzone w marcu.

Foto: Pixabay

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.