Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIProblemy z dofinansowaniem projektu Piasecznicy

Problemy z dofinansowaniem projektu Piasecznicy

Problemy z dofinansowaniem projektu Piasecznicy

Temat remontu ul. Piasecznica, która jest drogą powiatową, stał się jedną z wiodących kwestii ostatniej sesji Rady Miasta. Radni mieli bowiem zdecydować o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi w zakresie wykonania projektu technicznego budowy drogi. Tak się jednak nie stało.

Chodzi o około 370-metrowy odcinek od drogi wojewódzkiej nr 824 w kierunku Skowieszyna. Na wniosek prezydenta Pawła Maja punkt o przyznaniu pieniędzy na wykonanie projektu został zdjęty z porządku obrad. Włodarz naszego miasta tłumaczył tę kwestię brakiem wystarczających środków finansowych. Według początkowych planów Miasto miało dołożyć do wykonania dokumentacji projektowej 25 tysięcy złotych, czyli połowę planowanej na ten cel kwoty. Drugą połowę miał sfinansować Powiat. Okazało się jednak, że aby dokumentacja projektowa powstała, kwota musi zostać zwiększona i miasto powinno dołożyć jeszcze około 15 tysięcy złotych. Prezydent Maj tłumaczył, że pismo, w którym Powiat prosi Miasto o zwiększenie puli finansowej na wykonanie projektu, dotarło do Ratusza zaledwie dwa dni przed sesją rady.

Temat wywołał sporo emocji podczas dyskusji radnych. Była wiceprezydent Ewa Wójcik zaproponowała, aby Rada Miasta przyjęła stanowisko wzywające prezydenta Maja do wsparcia finansowego Powiatu o brakującą kwotę. Większość radnych przychyliła się do tego wniosku.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.