Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIFałszywe alarmy w puławskich przedszkolach [VIDEO]

Fałszywe alarmy w puławskich przedszkolach [VIDEO]

Fałszywe alarmy w puławskich przedszkolach [VIDEO]

W środę przed południem kilka przedszkoli w powiecie puławskim otrzymało wiadomość o rzekomym ładunku wybuchowym na terenie placówek.

Zgodnie z procedurami zostały zawiadomione służby oraz Urząd Miasta i przeprowadzono ewakuację. Jak zaznacza Policja, wiarygodność takich ostrzeżeń jest bardzo niska, jednak na każde wezwanie muszą być podjęte odpowiednie czynności.

Wszystkie alarmy wywołane w puławskich przedszkolach okazały się fałszywe, łącznie odnotowano pięć alarmów w miejskich przedszkolach oraz jeden w gminie Puławy – wyjaśnia podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy puławskiej policji. Jak dodaje, alarmy zostały wywołane poprzez wysłanie wiadomości na adresy e-mail placówek, policjanci zabezpieczyli zarówno maile, jak i źródło tych wiadomości. Trwa ustalanie, kto stoi za fałszywymi alarmami. Placówki przedszkolne podjęły decyzję o ewakuacji, po sprawdzeniu obiektów przez policyjnych pirotechników zarówno dzieci jak i pracownicy wrócili do normalnego funkcjonowania.

Rzeczniczka puławskiej policji podkreśla, że pomimo niskiej wiarygodności informacji o ładunkach wybuchowych, każda z nich jest skrupulatnie sprawdzana. Osobom, które wywołują fałszywe alarmy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a także wysoka kara finansowa.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Autor: A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.