Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINowe możliwości pomocy dla przedsiębiorców [VIDEO]

Nowe możliwości pomocy dla przedsiębiorców [VIDEO]

Nowe możliwości pomocy dla przedsiębiorców [VIDEO]

Od 28 lutego obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza zmiany w dotychczasowych przepisach tak zwanej tarczy antykryzysowej.

Nowe regulacje dotyczą przedstawicieli ponad 40 branż, między innymi gastronomicznej, turystycznej czy rozrywkowej, których przychód spadł o co najmniej 40 procent. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwolnienie składek za luty a także o kolejne wypłaty świadczeń postojowych.

Chodzi tutaj o wsparcie dla ponad 40 rodzajów działalności gospodarczej., między innymi branży gastronomicznej, turystycznej, rozrywkowej czy branży fitness. Jak wyjaśnia rzeczniczka lubelskiego ZUS, Małgorzata Korba, dotychczas firmy te mogły wystąpić do ZUS o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń, teraz mogą ubiegać się o podobne umorzenie również za luty. Wnioski w sprawie zwolnień ze składek przyjmowane są do końca kwietnia, a dokumenty rozliczeniowe – do końca marca. Nowe przepisy w tarczy antykryzysowej pozwalają firmom występować o świadczenia postojowe nawet do trzech razy, informacje na temat nowych form pomocy dla przedsiębiorców są dostępne na stronie internetowej ZUS.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS  w województwie lubelskim

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.