Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIW sanatoriach będzie wznowiona rehabilitacja [VIDEO]

W sanatoriach będzie wznowiona rehabilitacja [VIDEO]

W sanatoriach będzie wznowiona rehabilitacja [VIDEO]

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów pozwala ZUS-owi wznowić rehabilitację leczniczą w ośrodkach sanatoryjnych od 15 marca. Na skierowanie czeka obecnie prawie 2,3 tys. mieszkańców województwa lubelskiego, którzy mają już orzeczenie o potrzebie rehabilitacji.

Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 15 marca wznawia kierowanie pacjentów do sanatorium na rehabilitację leczniczą. Jak wyjaśnia rzeczniczka lubelskiego ZUS Małgorzata Korba, każda osoba, która otrzymała orzeczenie o potrzebie rehabilitacji, dostanie teraz nowe zawiadomienie o skierowaniu do ośrodka rehabilitacyjnego. Przedstawicielka instytucji dodaje, że od razu po jego otrzymaniu pacjent powinien poinformować swój ośrodek rehabilitacyjny, oraz oddział ZUS, który wystawił skierowanie, o swoim aktualnym numerze telefonu. To ważne, bo ośrodek rehabilitacyjny wystawi pacjentowi zlecenie na badanie w kierunku koronawirusa, to badanie należy wykonać najwcześniej na 4 dni przed rozpoczęciem turnusu w sanatorium. Negatywny wynik testu na COVID-19 będzie warunkiem koniecznym do rozpoczęcia rehabilitacji. Informacje o wyniku testu również przekaże pacjentowi sanatorium.

Małgorzata Korba / rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Osoby, które nie mogą jechać na rehabilitację, powinny powiadomić o tym ZUS. Na turnus nie mogą wyjechać osoby, które są w kwarantannie albo w izolacji. W pierwszej kolejności ZUS skieruje na rehabilitację osoby, które czekają na nią najdłużej i którym kończą się świadczenia chorobowe lub renta okresowa.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.