Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTAzoty zwycięskie po pościgu za rywalem

Azoty zwycięskie po pościgu za rywalem

Szczypiorniści Azotów Puławy w sobotni wieczór mierzyli się w ramach rozgrywek PGNiG Superligi z drużyną Gwardii Opole.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli puławian. Już w pierwszych fragmentach 2-minutowe kary otrzymali Dawid Dawydzik i Michał Szyba, a Andrii Akimenko nie wykorzystał rzutu karnego. Drużyna z Opola wyszła na prowadzenie 4:0. Przewaga opolan utrzymywała się, na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 17:14 dla Gwardii.

Druga część spotkania to znacznie lepsza gra puławian. Gracze Azotów odblokowali się i zaczęli seriami zdobywać bramki. Punktowali między innymi Dawydzik, Rogulski czy Akimenko. Zaledwie kilka minut przed końcem spotkania „azotowcom” udało się w końcu dopaść rywali z Opola. W tym meczu wśród puławian najwięcej bramek zdobyli Andrii Akimenko i Bartosz Kowalczyk, którzy rzucili po 5 goli. Ostatnią bramkę tuż przed końcem spotkania należała do Rafała Przybylskiego. Azoty ostatecznie pokonały Gwardię Opole 30:28. Ich następnym rywalem w sobotę będzie zespół Zagłębia Lubin.