Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPiraci drogowi znów szaleją [VIDEO]

Piraci drogowi znów szaleją [VIDEO]

Piraci drogowi znów szaleją [VIDEO]

Coraz częściej kierowcy zapominają o tym, że gdy kończy się zima, nie kończą się ograniczenia, szczególnie jeśli chodzi o dozwoloną prędkość jazdy.

W ostatnich dniach puławscy policjanci zatrzymali kilku kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Część z nich straciła już prawo jazdy.

Poprawa pogody oraz lepsze warunki na drodze sprawiły, że niektórzy kierowcy zapomnieli o ograniczeniach i obowiązujących przepisach, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak. Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na piratów, którzy jeżdżąc zbyt szybko, narażają nie tylko siebie ale i innych użytkowników dróg.

Rzecznik puławskiej policji dodaje, że w ciągu minionych kilku dni mundurowi zatrzymali kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy oni stracili na 3 miesiące prawa jazdy, zostali też ukarani mandatami, otrzymali również punkty karne. Na drodze S-17 dwóch kierowców, kierujących BMW i Audi jechało z prędkością ponad 200 km/h – oni także zostali ukarani.

Jeden z kierowców, którzy jechali zbyt szybko, rozpędził się w terenie zabudowanym do 136 km/h i nie zauważył, że wyprzedził jadących policjantów. Nad swoim zachowaniem zastanowił się dopiero po zatrzymaniu go do kontroli.

Policja niezmiennie apeluje o właściwe zachowanie na drodze zarówno do kierowców, jak i do pieszych oraz rowerzystów.

podkom. Ewa Rejn-Kozak / rzecznik prasowy KPP w Puławach

Pamiętajmy, że wolniejsza jazda pozwala na szybszą reakcję w przypadku zagrożenia i może uratować niejedno życie.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.