Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIŚwietne występy puławskich pływaków na Mistrzostwach Województwa

Świetne występy puławskich pływaków na Mistrzostwach Województwa

Świetne występy puławskich pływaków na Mistrzostwach Województwa

W miniony weekend zawodnicy z sekcji pływackiej Wisły Puławy rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

Młodzi pływacy przywieźli z Lublina aż 24 medale. Szczególnie cenną zdobyczą może pochwalić się Gabriela Król, która zdobyła 7 medali, w tym aż sześć z najcenniejszego kruszcu. Młoda puławianka była bezkonkurencyjna na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i dowolnym, 200 metrów stylem klasycznym i zmiennym, 400 metrów również stylem zmiennym, a także na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii open. Gabrysia zajęła też 2. miejsce w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym.

Świetnymi wynikami mogą pochwalić się także inni młodzi zawodnicy z Puław. 5 medali wywalczył Hubert Żaczek. Puławski zawodnik był najszybszy w wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym oraz 400 metrów zmiennym. Hubert zdobył również brązowe medale na dystansach 100 metrów „grzbietem” oraz 200 metrów stylem dowolnym i zmiennym.

4 medale padły łupem Nikoli Jasik. Pływaczka puławskiej Wisły była najlepsza na 50 metrów „motylkiem”, zajęła również drugie miejsca w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem motylkowym. Nikola zdobyła także brązowy medal na 200 metrów stylem dowolnym.

Także 4 krążki wywalczyła Zuzanna Gawełko. Zuzia zdobyła srebrne medale na dystansach 100 metrów stylem klasycznym, 200 metrów dowolnym i 1500 metrów, także w stylu dowolnym. Puławska pływaczka osiągnęła też trzeci wynik na 50 metrów „klasykiem”.

Zdobyczami medalowymi przywiezionymi z Lublina może też się pochwalić Mateusz Sala, który na tych mistrzostwach zdobywał medale w stylu klasycznym. Młody pływak wywalczył srebrne medale w wyścigach na 50 i 100 metrów oraz brąz w wyścigu na 200 metrów. Dorobek medalowy puławskiej ekipy uzupełnia Katarzyna Bocianowska, która zajęła 3. miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

Foto: KS Wisła Puławy

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.