Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIW Puławach pojawi się “tęczowy” bilboard? [VIDEO]

W Puławach pojawi się “tęczowy” bilboard? [VIDEO]

W Puławach pojawi się “tęczowy” bilboard? [VIDEO]

W ostatnich tygodniach na terenie całego kraju pojawiły się billboardy i plakaty przedstawiające fotografie i rysunki dzieci we wczesnym etapie rozwoju z hasłami mającymi promować antyaborcyjny przekaz. Drugim typem plakatów są te z napisem “Kochajcie się mamo i tato”.

Nie do wszystkich jednak te plakaty trafiają, w związku z tym powstała inicjatywa stworzenia i rozwieszania plakatów o treści “Kochajcie mnie mamo i tato”, przedstawiający wizerunek dziecka ze śladem po uderzeniu na twarzy. Jeden z takich plakatów miałby zawisnąć w Puławach. W tym celu utworzona została zbiórka na Facebooku. Kwota, której potrzebują inicjatorzy to 1000 zł.

Myślę, że głównym celem jest skłanianie ludzi do refleksji nad tym tematem, aby zastanowili się, czy przypadkiem ich dzieci nie są częścią społeczności LGBT, czy nie są przez nich w pewien sposób krzywdzone i czy nie boją się ujawnić – mówi inicjator zbiórki Filip Marcinkowski. Aktywista wyraził także nadzieję, że akcja skłoni do refleksji również radnych Miasta Puławy, szczególnie tych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Filip Marcinkowski – inicjator zbiórki

Według stowarzyszenia “Miłość nie wyklucza” na pierwszym miejscu powinna stać miłość rodziców do własnego dziecko. Jak zauważają sami inicjatorzy zbiórki “88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców. 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki. 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.”

Autor: A. Koter

Plakat: Miłość nie wyklucza, profil Facebook

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.