Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIObostrzenia na święta

Obostrzenia na święta

Obostrzenia na święta

Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem powodują wprowadzenie przez rząd jeszcze bardziej surowych restrykcji epidemicznych.

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń. Od soboty do 9 kwietnia zamknięte zostaną salony usługowe, w tym czasie nie będzie więc możliwości skorzystania z usług fryzjera czy kosmetyczki. Ważne informacje także dla rodziców, bowiem żłobki i przedszkola także będą w najbliższym czasie zamknięte. Wyjątek stanowią jedynie dzieci medyków czy też przedstawicieli służb mundurowych, które będą musiały mieć zapewnioną opiekę. Zgodnie z decyzją rządu zamknięte zostaną również sklepy budowlane i meblowe, których powierzchnia przekracza 2 tysiące metrów kwadratowych. W miejscach użyteczności publicznej o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 15 metrów.

Ograniczenia dotkną również handel. Od soboty będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 metrów kwadratowych w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych. Takie same obostrzenia obejmą kościoły, które wbrew niektórym wcześniejszym doniesieniom nie zostaną zamknięte. Przypomnijmy, że w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 34 tysiącach nowych potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.