Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIPowiat zajmie się uchwałą ws. dotacji dla niepełnosprawnych

Powiat zajmie się uchwałą ws. dotacji dla niepełnosprawnych

Powiat zajmie się uchwałą ws. dotacji dla niepełnosprawnych

Już niebawem po raz kolejny w tej kadencji odbędzie się sesja Rady Powiatu Puławskiego. Jednym z poruszanych podczas obrad tematów będzie rozdysponowanie środków na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z projektem uchwały radni zdecydują o przeznaczeniu 100 tys. złotych przyznanych Powiatowi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z dokumentu, nad którym pochylą się radni powiatowi wynika, że zdecydowanie najwięcej pieniędzy pochłonie przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej bądź na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej przez osobę niepełnosprawną. Na te cele zaplanowano bowiem 61 tysięcy złotych.

Uchwała przewiduje także przekazanie kwoty 34 tysięcy złotych na finansowanie promocji zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych, które pozostają bez pracy. Pozostałe 5 tysięcy ma zostać przeznaczone na koszty szkolenia i przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych. Według danych GUS pod koniec ubiegłego roku liczba osób niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia w naszym powiecie oscylowała wokół dwustu.

Najbliższa sesja Rady Powiatu Puławskiego odbędzie się w środę 31 marca o godz. 14:00.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.